Yhteystiedot

 

Sorasod ry – Somali Reconstruction and Social Development

Toimisto ja käyntiosoite:
Kauppakeskus Isomyyri, 2. kerros
Liesitori 1, 01600 Vantaa

Posti- ja laskutusosoite:
Nuijatie 21A, B-Porras, 01650 Vantaa

Facebook: Sorasod ry

Työntekijät

Eteenpäin -projekti:
Projektipäällikkö:  Idiris Farah Hassan, puh. 045 207 2008, idirisfh@hotmail.com
Projektiasiantuntija: Maria Tiilikkala, puh. 044 2399 686, maria.tiilikkala@sorasod.fi
Projektiohjaaja: Shirwa Abdirahman Gurhan, puh 040 4182 173, gurhan1@hotmail.com

Facebook: Eteenpäin
Instagram: eteenpain_projekti

MOVAT -projekti:
Projektikoordinaattori: Jama Ismail, puh. 040 9632 877, jama.ismail@sorasod.fi
Projektityöntekijä: Inka Lehtonen, puh. 044 2434 065, inka.lehtonen@sorasod.fi

Facebook: MOVAT -projekti

Järjestötyöntekijä:
Mustafe Hirsi, puh. 044 295 8004, mustafe.hirsi94@gmail.com

Hallitus

Puheenjohtaja                  Khadra Abdirahman, E-mail: sorasod@sorasod.fi
Varapuheenjohtaja           Abduqafar Adan Nur, puh: 0465526844, c.qafar5@hotmail.com
Sihteeri                            Idiris Farah Hassan, puh: 0452072008, idirishf@hotmail.com
Taloudenhoitaja               Habiba Hassan, puh: 0458824733, habiba@sorasod.fi
Sosiaalisihteeri                Adan Nur, puh: 0449934748